Yılbaşı Özel yazım

Bugün dönüp arkama bakınca kişisel blogger sitemi kurduğum güne geri döndüğümü fark ettim. Tam tamına koskoca bir yıl geçmiş hiç’ te farkına varamadık, Dık- Çünkü ;  

Arkama bakmaya ne zaman niyetlensem ya gözüm perdelendi ya da arkamda beni koruyan teknik gözleri hep, nefesleriyle hissettim.  31 Aralık 2019 bir hengame koşturuyorum. Arayan bir büyük 70’lik yenilerden hemde,  ilk önce dedim herhalde yanlış görüyorum.  

0850 ile başlayan bir numaraydı. İlk önce cep telefonumu aradığını sandım. Ama  arama yönlendirmeli yazınca benim 0850’ li numaramı aradığını fark ettim. 

Sadece Efendim “ŞEF” diyivermem ile bağırarak “Bu saatten sonra senle mi uğraşacağız ? Herkes seni konuşuyor ama, hakkında hiçbir şey yok, her yerdesin ama hiçbir yerde yoksun. ! 

“Kartvizit bastır evladım” dediğinde, sadece “ben  makamsızım” makamlara karşı ama görevlere talibim dedim.  

O zaman sana artık makamsız ama herkesin içinde olma imkanı veriyorum dedi ve ekledi.  

Web siteni ne zaman açacaksın ? Sessizlik sonrası, 

 Host ve domain alındı hayırlı olsun artık bloggersin. 

 Dedi ve telefonu kapadı. 

İşte web site kurulumu yönetimi ve blogger’ lik nedir bilmeden maceraya böyle atıldım. Bugün itibariyle 54 farklı internet sitesi çeşitli konularda yazılarımı kaynak göstererek paylaşmakta, yola çıkarken kendim yazar kendim okurum hayaliyle çıktığım yolda Türkiye’ de ilk 15.000’ leri görecek kadar ilerledim. Sonraları bu sıralama çok değişsede ben amacıma ulaşmış olduğum için önemli değilde sonuçta, bu hedefimin çok üstüydü. Buna da “Hayaldi gerçek Oldu” diyorum. Olur mu öyle şey dediğim her şeyin olduğunu görüyorum. 

Günü geldiğinde her şeyin gerçekleşeceğine inancımı’ da her zaman hatrımda sayarak…

İlk üç ay sıfırdan web site yapımı, yazı yazma, edebi üstuplar, blog kurma ve yönetimi, SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.) alanında uygulamalı ve videolu eğitimleri günlük 4 saat uyku ile hatmederek yazı yazmaya başladım. İşte bugün sene- i devriyesi… 

Aynı zamanda da İslamın Kalesi Mekke’ nin fethininde 1390. Yılı kutlu olsun. 

Yazının Sözü Uygulaması : 

Bugünü önce hayal etmekten korkuyordum, şimdi ise başardığımda sonraki hedeflerimi de başardığımda bu başarının getireceği yalnızlık kaygısı ve heyecanı kaybetmekten korkuyorum. 

Türk tarihinde bugün ne oldu  ?  

  • 1960 – Demirköprü Barajı ve hidroelektrik santrali hizmete girdi. 
  • 1977 – Türkiye’de ilk kez gensoruyla hükûmet düşürüldü: 218 güvenoyuna karşılık, 228 güvensizlik oyuyla İkinci Milliyetçi Cephe (MC) iktidarı devrildi. 
  • 1989 – Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü 
  • 1998 – DanıştaySincan‘da düzenlenen Kudüs Gecesinin ardından İçişleri Bakanlığınca görevden alınan ve yargılama sonucunda 4 yıl 7 ay ağır hapis cezasına çarptırılan eski Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız‘ın Belediye Başkanlığını düşürdü. 
  • 1999 – Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin, ani bir kararla istifa etti ve görevini Başbakan Vladimir Putin‘e devredeceğini söyledi.